| DenisaNco a întrebat:

Bună tuturor, poate ma poate ajuta cineva cu o informatie. Prietenul meu primeste de 2 zile numai apeluri ciudate de la un numar cu 12 cifre, parca, nu mai sunt sigura. Oricum lung tongue, iar astazi am raspuns de 3 ori (l-am prins) si cred ca a fost o prostie, tot aparea un tip intr-un tricou galben, parul carunt si putin mare si ochelari de vedere. Sa fie un apel "fantoma", spam... ceva!? Este sunat pe "video call" al cartelei, in reţeaua ei, nu stiu cum sa ma exprim sa ma fac inteleasa, oricum, se intelege. In caz ca cineva are vreo idee cu care sa ma ajute, voi astepta. Multumesc Xx

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, se mai intampla!
Numarul lui a ajuns pe un site neoficial care este folosit acum de diversi scameri, hackeri, telemarketeri samd.
Singura solutie este sa nu raspunda niciodata la aceste numere si sa blocheze numarul.
O alta varianta este, sa schimbe numarul de telefon.

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Daca eu accept cereri pe Facebook de la straini in 90% din cazuri ma trezesc cu video call laughing nu stiu de ce au impresia unii ca daca au facut rost de un nr de tel sau le-a acceptat cineva cererea trebuie sa il sune si mai ales cu video laughing
Spune-i sa blocheze nr, o fi unul care se plictiseste sau are el o idee de afacere ceva, nu ii da importanta.

| Panamax a răspuns:

Ce sa fie, ce sa fie?
Curiosii mor repede.