| Alepa a întrebat:

Buna ziua as dori sa stiu si eu despre un telefon Nokia lumia 520 cam cat tine bateria la el. Multumesc

Răspuns Câştigător
| HereToHelp a răspuns:

Autonomia in convorbire pe modelul 3G este pana la 9.6 ore, in stand by time pana la 360 ore. Are baterie de 1430 mAh, nu prea mare, dar e optimizat bine telefonul. Daca te joci continuu pe el, in 4-5 ore ramai pe 0 din 100%

3 răspunsuri:
| Eduard619 a răspuns:

In jur de 13 ore daca vb la el si in stand-by 360 ore.

| Whooooo a răspuns:

Bobrinus ce zici tu acolo este exagerat frate laughing cu 85% Standbt 22h si 36m daca vorbesti 1h 46m Funda?

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Depinde la ce & cât îl foloseşti :)

"Battery Li-Ion 1430 mAh battery (BL-5J)
Stand-by Up to 360 h (3G)
Talk time Up to 14 h 40 min (2G) / Up to 9 h 40 min (3G)
Music play Up to 61 h" - SURSA :
http://www.gsmarena.com/nokia_lumia_520-5322.php

Toate cele bune.