| Sebaseba33 a întrebat:

Cand smartphonul se blocheaza, nu ai alta solutie de cat sa scoti bateria si sa o introduci inapoi. Ce faci atunci cand ai o baterie care nu poate fii scoasa din telefon? Foarte multi producatori de smartphone nu pun dispozitivelor un buton de hard reset, asa ca resetarea devine o mare bataie de cap. Sistemul de operare Android se blocheaza destul de des.De ce credeti ca producatorii de smartphone nu mai vor sa faca un smartphone performant dar si cu baterie detasabila (in afara de Lg care are cateva modele)?

Răspuns Câştigător
| Skippy223 a răspuns:

Ei nu vor sa mai faca baterii detasabile pentru ca o data ce nu iti mai merge bateria, trebuie sa iti iei alt telefon, sau sa ii contactezi pe ei sa il repare. Nu sunt prosti ei.
Si Android-ul nu se blocheaza asa de des, si daca e sa se blocheze des, e de la o aplicatie, sau de la intretinere proasta, fara suparare.
Este o metoda: Volumul de jos + butonul de inchidere timp de cateva secunde si o sa se reseteze automat.

7 răspunsuri:
| PersonajFictiv a răspuns:

It's just business my friend.
Sa faca bani mai multi, mai pe scurt.

| LTAA a răspuns:

Ții lung butonul power circa 10 secunde și il restartezi fortat

| Sebaseba33 explică (pentru Skippy223):

Acu' ai dreptate ca unii lasa aplicatii pe fundal. Dar ce ai alege intre a umbla ziua cu o baterie externa dupa tine sau sa ai baterii de telefon(scoti pe cea descarcata si o bagi pe cea incarcata)? ca tot trebuie sa incarci bateria externa sau bateriile.

| LTAA a răspuns (pentru Skippy223):

Cerere pentru telefoane mai subțiri

| Skippy223 a răspuns (pentru Sebaseba33):

Eu nu cunosc pe nimeni care umbla cu baterii de telefon dupa el haha. In schimb, am prieteni care folosesc baterii externe.
Nici eu nu sunt de acord cu noua schimbare, dar LTAA are si el dreptate. Cu bateriile incorporate, isi permit sa faca telefoanele mai subtiri.
Apple a dus-o la extrem in a scoate si jack-ul...

| Sebaseba33 explică (pentru Skippy223):

La Apple cu iti incarci telefonul in timp ce asculti muzica la casti? Se stie ca cea mai buna calitate audio e pe fir.

| Skippy223 a răspuns (pentru Sebaseba33):

Sunt de acord. Nu i-am laudat pe cei de la Apple, am zis doar ca au dus-o la extrem si nu stiu daca au facut bine. E companie care valoreaza sute de miliarde, daca ei au decis ca este bine asa, atunci eu nu ma bag, chiar daca mi se pare o tampenie. haha