| BlueberyDream a întrebat:

Care e diferența de microsim cu cea de cartela sim normala? unde pot sa gasesc microsim?

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Vezi diferenţa dintre cartele la linkul :
http://socialcompare.com/......vs-iphone4

http://www.google.ro/......tp?/imgres

https://www.google.ro/......ps?/search

Dacă ai nevoie de o cartelă MicroSIM, atunci te duci cu cartela veche ( normală ) la o reprezentanţă a operatorului de telefonie mobilă şi CERI o cartelă MicroSIM!

Te poate costa în jur de 20-30 lei ( în funcţie de operator )...

Sărbători fericite!

7 răspunsuri:
| Latinmoon a răspuns:

Cartela microsim este mai mica. happy

| HaKa93 a răspuns:

Microsim e cartela normala care e taiata astfel incat sa iti intre in noile telefoane care accepta doar micro, la cosmote e 5 lei sa o taie daca nu ai cartela de la ei

| C0olmonkey a răspuns:

Singura diferenta e marimea.
Poti sa te duci cu sim-ul normal la ei si ti-l vor face ei microsim. Sau poti achizitiona un microsim tot de la Orange, Vodafone, Cosmote.

| JustBlack92 a răspuns:

Sal.
Microsim inseamna o cartela mai mica decat ce normala, de exemplu la iphone 4 merge microsim.
Cartela sim inseamna cea normala care merg la aproape toate telefoanele.
Numai bine.

| dellyt a răspuns:

Aceasta cartela este incorporata intr-o cartela normala. Si daca nu ai cartela normala decupata, o poti decupa la un gsm

| anastasiatya a răspuns:

Micro sim se folosește pentru telefoane performante și este mai mic decât simulare normal, nu-i mare istorie, ca sa nu aibă ce face astia

| Cristinel_Cristi_1997 a răspuns:

Singura diferenta dintre ele este ca cea microsim este mai mica decat cea normala, multe dintre telefoanele aparute de curand au microsim, cartele micro sim au inceput sa apara si pe piata, eu de exemplu mi-am luat de Orange un Samsung star care merge cu micro sim si pentru a nu pierde numarul le-am zis celor de la Orange shop sa-mi dea o cartele microsim cu acelasi numar.