| callie2 a întrebat:

Stiti daca pot transforma un microsim inapoi in cartela normala. mi-am luat o cartela, am facut-o microsim doar ca sa observ apoi ca tableta mea merge cu cartela normala x(. pot sa o fac inapoi normala? sau adica nu, vrea cineva un microsim?laughing

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Vreau eu un microsim

| gaoaza a răspuns:

Daca ai cartela mare e OK. Se lipeste microsimul cu scoci transparent numai pe partea fara contacte a microsimului si este indicat sa duci scociul pana la marginea cartelei mari, marginea care este spre exterior. Nu ar fi rau sa pornesti cu scociul de la marginea interioara, trecut chiar putin peste margine. In felul asta nu se dezlipi cand bagi cartela in locasul ei. Grija mare, cartela va intra mai greu, nu forta sa se dezlipeasca scociul si sa raman in interior. A, poti incerca sa lipesti marginile microsimului la locul ei pe cartela mare cu superglue, dar foarte putin, cat sa-i confere o minima rezistenta. Ultima solutie este la o reprezentanta a operatorului de telefonie mobila caruia ii apartine cartela. In cel mai rau caz vei plati 4 euro pentru schimbarea cartelei.