| atlas123456789 a întrebat:

Cât ține bateria pe Xiaomi redmi note 4x CU PROCESORUL MEDIATEK HELIO X20 când este utilizat activ?

1 răspuns:
| gelu1970 a răspuns:

Are o baterie buna. cand spui utilizat activ ma gandesc la jocuri. in ideea ca il desconectezi de la incarcator la 7 dimineata, avand display aprins, adica joc, nu stiu daca ajungi la ora 16-17.
normal cu o astfel de baterie, la un uz normal, trebuie sa ajungi la sfarsitul zilei. uz normal: chemari, navigare net, Facebook, whatsapp, etc. calitate pret e ok. singurul lucru ce ma intriga la xiaomi e ca mor subit asa cum fac si multe Samsung. nu stiu de ce. dar nu lua in considerare asta.
si am uitat sa spun : camera foto nu e una din cele mai bune. asta e opinia celor ce au terminale xiaomi. insa la preturile ce le au nu m-as uita la camera foto.