| Robi2121 a întrebat:

Cat trebuie sa tin la incarcat un Huawei P9 Lite prima data?

Răspuns Câştigător
| Criist_Cristi_1996 a răspuns:

Pana se face 100% bat. Technica cu 12h de incarcare cand cumperi telefon nou era pentru vechea generatie de tel. telefoanele noastre deja au alte capacitati si alt tip de baterie asa ca nu iti face probleme incarcal doar pana la 100%

3 răspunsuri:
| asperger3 a răspuns:

Pai cata baterie are acum?
Daca e sub 20 % il lasi cam o ora si jumatate sa sa incarce.
ps. am si eu p8 lite si se incarca repede
A si daca il tii pe mod avion se incarca mult mai repede(sa nu dai pe mod avion daca ai apeluri importante)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

12 ore.

Răspuns utilizator avertizat