| Edmonds2342 a întrebat:

Ce ați alege intre Huawei p10 lite și Xiaomi mia1, ținând cont de specificații și de ce?

11 răspunsuri:
| xGamerZ212 a răspuns:

Huawei,xiaomi e fantoma, poate fi wow sau poate fi un ***

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xGamerZ212):

O fantoma care a vindut anul trecut peste 30 de milioane de telefoane. Facute pe vapor, desigur. Plus ca omul a intrebat "tinand cont de specificatii", asa ca de ce te bagi ca musca in lapte cand habar nu ai pe ce lume traiesti?
@Edmonds: Mi A1 a primit Oreo de niste luni bune, primeste update-urile de securitate de la Google lunar. Vezi daca se intampla asa si la Huawei...https://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8598&idPhone2=8776

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru xGamerZ212):

Xiaomi fantomă?hee hee)
Eu aș alege Xiaomi. happy

| anonimg a răspuns:

As alege xiaomi pentru că are 4gb ram si 64gb memorie internă.
Dar până nu le butonezi să vezi cum se mișcă fiecare, care este mai alunecos din mână, care lasă mai multe amprente pe ecran, nu iti poti da seama.
Tocmai de aceea si Emag oferă posibilitatea să returnezi aparatul ales dacă nu îți place de el: iti da banii înapoi sau alegi altul.
Tocmai de aceea este bine să citesti toate părerile despre fiecare din aceste două modele (Review uri).
Mie mi-ar place Koolnee K1 Trio, pentru că are 6gb ram si 128 gb intern, este dual sim si are bateria de 4130 mAh; costă 1300 lei, si are ecran mare de 6" (inchi). Am văzut mai multe videoclipuri cu el pe Youtube si se mișcă repede. Arată si bine. Se găsește tot la Emag, unde dacă nu îți place îl poti da înapoi fără să te întrebe de ce faci asta.

| TheTrooper1 a răspuns:

Xiaomi toata ziua.
Android stock, o sa te bucuri de el nespus de mult.

| MihaiNicu23 a răspuns:

Xiami ca se incarca mai repede.

| siriusblack98 a răspuns:

Nu sunt diferente mari intre cele doua.La p10 lite exista versiunea de 3GB Ram cu 32 intern si cea de 4Gb Ram cu 64 intern (e cu vreo 200 lei mai scump). Pretul astora de iHunt desigur ca este mult mai accesibil, dar calitatea dupa ce am citit sute de review-uri la telefoanele lor am inteles ca lipseste.Arunca o privire aici la comparatia dintre cele doua.Singura diferenta care o sa iti ''sara in ochi'' daca esti pasionat de selfie-uri este ca la p10 lite camera frontala este mai mare decat la xiaomi mia1. https://www.gadgetsnow.com/......aomi-Mi-A1

| Edmonds2342 explică (pentru MihaiNicu23):

Te înșeli. P10 lite are quick charge

| xGamerZ212 a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Du-te ba si tu cu petarzile astea de telefoane, is praf omule telefoanele astea daca nu ma intelegei fa ce zice imbbecilul asta ca lucreaza la gsm ce nu stie el?

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru xGamerZ212):

Care petarzi? Am vazut ca e plin de "specialisti" care lucreaza "la gsm" pe aici si habar nu au ce e ala Android stock sau sa iti faca un root daca intrebi. Eu se intampla sa scriu pe felia asta pentru un site mare de afara si de multe ori primesc materiale direct de la producatori inainte de lansari. La fel si cand apar probleme diverse, pot oricind sa dau email sa intreb la aia care lucreaza la Huawei/Xiaomi ce-si-cum. Ai habar de ce nu au Xiaomi magazine si standuri peste tot? Ai idee cu ce business model au pornit? Ai habar ce sistem de racire are Mi A1? Ia-ti tu ceva stralucitor si frumos, simte-te bine, dar lasa oamenii mari sa discute chestii serioase, nu "Samsung rulz, ceilalti sucks" si alte puerilisme de-astea.

| gelu1970 a răspuns:

Sotia are un p10 lite si fata cea moca un xiaomi mi a1. Ambele sunt bune. Prefer xiaomi mi A1 deoarece are oreo, lite nu, are un snapdragon fata de Kirin lui Huawei, si are memoria interna de 64. Sper ca vrei cel de 64 nu de 32.
Si e mai rapid ca p10 lite.