| melkittenqueen a întrebat:

Xiaomi mi a1 sau Huawei p10 lite 2017?

7 răspunsuri:
| flixbuster a răspuns:

Xiaomi MI A1 pentru ca face parte din initiativa Google Android One si vei primi upgrade-uri de versiunea Android pentru 2 ani (+ 3 ani de actualizari de securitate la ultima versiune de Android la care se opreste upgrade-ul).

Orice altceva ce nu primeste macar security updates pentru 3 ani (cat da Google pentru o versiune de Android) fara sa mai zic de version upgrades nu merita.

Daca ai impresia ca securitatea e o gluma, cauta despre BlueBorne si KRACK pe internet ca sa vezi cum aproape toate telefoanele Android "destepte" sunt de fapt de-a dreptul proaste (nu mai poti folosi Bluetooth si Wireless in siguranta pana nu primesti security updates si cele mai multe telefoane Android nu vor primi niciodata de la Samsung, Lenovo, Huawei si restul pentru ca nu vrea muschiul lor chiar daca Google publica patch-uri).

| Eduard619 a răspuns:

Xiaomi are bateria mai buna, dar P10 are procesorul putin mai bun si are 8mp pe camera din fata spre deosebire de xiaomi cu 5 mp.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu îți recomand Huawei P10 Lite, deoarece nu sunt bune telefoanele Xiaomi, sunt chinezării.

| iAMVi a răspuns (pentru anonim_4396):

laughing Si Huawei ce sunt?

| Mario1994 a răspuns:

P10 lite!

| iAMVi a răspuns:

Din bunctul meu de vedere amndoua au bateriile mediocre...

| Purplegirl101 a răspuns:

Huawei p10 lite 2017! Este firma mai cunoscuta plus ca are o muzica de fundal incredibila :
https://m.youtube.com/watch?v=R6_68vFcGqY