| Ysa232 a întrebat:

Ce diferență este între un IPhone S și un IPhone C? Fundiță. :*

Răspuns Câştigător
| generator3 a răspuns:

IPhone 5S are un procesor mai rapid decât 5C. 5S sport un procesor Apple a A7, în timp ce inima 5C este o 1Ghz Apple a A6.A7 este un model mai puternic decât noi A6, mai ales pentru că este un cip pe 64 de biți (primul dintr-un smartphone, potrivit Apple). Pentru că e pe 64 de biți, A7 poate procesa date de două ori la fel de mult, în același timp, ca și pe 32 de biți A6. Viteză procesor nu este un factor la fel de mare în smartphone-uri, deoarece este în calculatoare (sunt multe alte lucruri care afectează performanța generală la fel de mult, daca nu mai mult), iar A6 este foarte rapid (e același procesor ca și în iPhone 5 ), dar A7 în 5S iPhone vor face acest model un pic mai rapid decât 5C.
Raspuns tradus pe google translate.