| Transformice1 a întrebat:

Ce este Memoria Cache? Si ce se intampla daca o sterg(vreau detaliat) Am un S3 mini! Funda!

Răspuns Câştigător
| AndreiAndreiP a răspuns:

Memoria Cache este memoria in care se stocheaza mici informatii din aplicatie pentru a putea fi utilizata mai rapid, memoria asta ocupa spatiu degeaba, de obicei se sterge pentru a face telefonul sa functioneze mai bine, nu se intampla nimic daca o stergi ca in cam 2 zile e din nou laughing

1 răspuns:
| AliLina2 a răspuns:

Este o zona "tampon"(sa ii spun asa)intre procesor si memoria principala..cache-ul retine datele care au fost folosite recent de procesor.