| ŞasăCaiFrumoşi a întrebat:

Ce parere aveti despre Xiaomi Redmi 1s? Cum merge touchscreen-ul (cat de sensibil este), cum merge in jocuri, orice parere ma intereseaza. Dintre Xiaomi redmi 1s si Allview v1 viper e, ce sa aleg?

Răspuns Câştigător
| Vanqu1sh a răspuns:

Ambele au touch-ul sensibil, au ecran capacitiv deci este ok, iar in jocuri Redmi ar trebui sa mearga indeajuns de bine, acum sa nu te astepti la cele mai mari performante, raportul calitate pret este bun.

4 răspunsuri:
| Vanqu1sh a răspuns:

Ambele sunt bune, au mici avantaje si dezavantaje fiecare. Redmi are interfata MIUI care aduce mult spre IOS (iphone ) iar mie unul nu imi place, personal as merge pe Allview.

Poftim :

http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6373&idPhone2=6024

Poate vrei sa le compari mai usor. Bafta in a alege!

| ŞasăCaiFrumoşi explică (pentru Vanqu1sh):

Cred ca am sa merg pe Xiaomi, interfata se poate schimba foarte usor cu nova launcher spre exemplu, iar atunci va fi un "android normal"

| crbogdan a răspuns:

Xiaomi Redmi 1s este mai bun. uitate la caracteristici si comparale si tu.
http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=6373&idPhone2=6024

Xiaomi are procesor Quad-core 1.6 GHz iar Allview Quad-core 1.2 GHz, mai departe te poti uita si tu.

| ŞasăCaiFrumoşi explică:

Totusi, ma intereseaza cum functioneaza Xiaomi in gaming si cat de sensibil este touchscreen-ul

| Vanqu1sh a răspuns (pentru ŞasăCaiFrumoşi):

Ambele au touch-ul sensibil, au ecran capacitiv deci este ok, iar in jocuri Redmi ar trebui sa mearga indeajuns de bine, acum sa nu te astepti la cele mai mari performante, raportul calitate pret este bun.