| alexgerchev a întrebat:

Ce trebuie sa activez pentru a putea face plati cu telefonul?
Am un Xiaomi Poco F1 si nu am NFC

5 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Fără NFC poți să faci cumpărături doar de pe internet -bineințeles dacă ai un card bancar/cont în bancă.

| Zuzu1991 a răspuns:

Exista nfc extern pe gaura de casti/incarcare, dar sunt greu de gasit si sunt tot un device in plus, pe care nu il poti tine continuu connectat la telefon (ca se rupe), deci, daca, cari cardul bancar, e mai simplu

altceva, in afara de a iti schimba telefonul cu unul cu NFC, NU ai ce sa faci

| mihai69 a răspuns:

Trebuie să activezi cumpărarea unui telefon care ARE NFC.

| zilog a răspuns:

Nu e sigur
inca e la inceput aceasga tehnologie
sunt multi cei ce vor sa fure
asa ca ai mare grija

Răspuns utilizator avertizat