| LoveandOther a întrebat:

Cum aflu marca unui telefon Samsung?

15 răspunsuri:
| AnneMarieR a răspuns:

Uita-te sub capacul telefonului... la mine scrie de exemplu "GTS5230"

| davidtm a răspuns:

Ce Samsung e? la samsungul meu s2.ma duc in setari, si dupa rulez pagina in jos si gasesc:despre telefon, si vezi acolo modelul.

| WithoutName123456789 a răspuns:

Depinde,daca vrei sa afli marca telefonului il inchizi dupa care il deschizi din nou si undeva o sa iti arate marca telefonului sau daca nu e al tau incearca, poate il gasesti pe net.

| Danzell a răspuns (pentru WithoutName123456789):

-_- tocmai a intrebat asta. cum sa afle daca nu...o las balta ca ma doare capu`.

| Badgirl117 a răspuns:

Pai daca nu ai aruncat inca carcasa in care era tinut telefonul inainte sa il fi cumparat puteai sa iti dai seama daca nu ilmai ai scrie pe google:
Ce marca este cutare telefon si iti da!

| Danzell a răspuns:

Poti afla ori undeva sub capacul telefonului, ori pe undeva prin setari, la informatii despre telefon.

| LIN2010 a răspuns:

Cel mai simplu este sa-l opresti si la repornire arata singur tipul.Succes

| zdrangoi a răspuns:

Daca nu gasesti sub capac (de obicei exista inscris tipul, seria, etc) il poti conecta la PC cu cablu si in momentul conectarii iti apare si tipul telefonului.

| Sisitta a răspuns:

Sub baterie draga este o eticheta si scrie ce model e.bafta

| LeonardoDiCapra a răspuns:

Il poti restarta [ stinge-l si reaprinde-l] si iti va aparea la ecran cand se aprinde ce e. la mine e "Samsung GT-S-3650, Corby" sau cauta bine prin setari. Te poti uita sub capacul telefonului, si daca e editie limitata si pe baterie big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foloseste-ti creierul.
Samsung este marca!
Marca Samsung produce anumite modele de telefoane.
Stai prost cu logica.

| alexs99 a răspuns:

Trebuie sa intri la setari, la ''despre telefon'' si acolo iti apare si marca telefonului.

| LoveandOther explică (pentru anonim_4396):

Si tu stai prost cu nervi. Daca te deranjeaza intrebarea mea nu comenta.Simplu si usor.:d

| LoveandOther explică (pentru anonim_4396):

Nervii! Ma scuzi. Te-am scutit de inca o sesizaretongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru LoveandOther):

Nu stau prost cu nervii.
Sunt o persoana foarte calma.
Tu stai prost cu logica.