| Severincu_Florin_1990 a întrebat:

Cum aflu numarul de telefon de pe o cartela Vodafone?

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Al cui?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai cumparat cartela si vrei sa-ti afli numarul?

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

O introduci în telefon, formezi codul PIN (de obicei, Vodafone are 1234, dacă cartela e nouă) și apelezi un prieten din preajma ta. Îl rogi să-ți spună numărul. Dacă ai acasă telefon fix, ori un al doilea telefon, apelează-te singur, fiindcă numărul se va înregistra pe ecran.

| NAT0 a răspuns:

*686#
cred. și o să-ți dea numărul cu un 0 în + înaintea numărului.

| Matei_Cristian_1980 a răspuns:

Am uitat Nr meu cum al aflu

| Matei_Cristian_1980 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da

| Matei_Cristian_1980 a răspuns (pentru NAT0):

Nu merge

| NAT0 a răspuns (pentru Matei_Cristian_1980):

Ba da, încă merge. Trebuie să apelezi numărul steluţă şase opt şase diez. *686#
L-am încercat acum şi mie-mi merge aşa că trebuie să-ţi meargă şi ţie.

| Alexandru_Doman_1982 a răspuns:

Cum aflu nr de telefon