| Vasile_Bogdan_1998_UttP a întrebat:

Cum imi instalez android 4.0 pe Samsung galaxy y

Răspuns Câştigător
| Vlad_Liviu_Cristinel_1991 a răspuns:

De fapt nu ma insel pentru ca si pe Samsung Galaxy Mini 2 merge facut un update pana la 4.1 si acestea doua au cam aceleasi specificatii...

7 răspunsuri:
| MaxKiller911 a răspuns:

Nu poti schimba Bada in Android...si nu cred ca- suporta...

| LeganzaMoonwalker a răspuns:

Salut!
Pai nu prea poti.
Poti doar daca iti ROOTezi telefonul, sa ti-l muti pe CyanogenMOD - Care este o versiune modata de android care este..cam la fel ca cea normala, numai ca este facuta pentru a rula pe telefoane mai putin performante! (CyanogenMOD 10) - Dar ai grija! Daca iti rootezi telefonul, pierzi garantia si posibil ti-l vei strica pentru totdeauna!
Sper ca te-am putut ajuta!

| MaxKiller911 a răspuns (pentru LeganzaMoonwalker):

AAAAAAAAAA! Scuze...Mereu confund Galaxy Y cu Wave Y....In cazul acesta merge facut un update pana la Android 4.1 Jelly Bean daca nu ma insel

| LeganzaMoonwalker a răspuns (pentru MaxKiller911):

Te inseli laughing

| Vagabondu_Ionik_1997 a răspuns:

Nu merge nici 4.0 (ice cream sandwich) nici 4.1 (jelly bean) pe galaxy y.winking de abia a primit SGS 2 update la 4.1 happy

| Vlad_Liviu_Cristinel_1991 a răspuns:

Nu este chiar asa daca in caz de iti rod.ezi telefonul si nu iti merge cum am patit eu de altfel ei frumos de pe acest link http://www.androider.ro/......s5363-7116 si urmaresti indeaproape iti repari telefonul:P bft