| 1234568o08u898y78756775677568768 a întrebat:

Cum pot afla codul puk?

3 răspunsuri:
| Paula2018 a răspuns:

Ce retea?

| Paula2018 a răspuns:

Daca e Orange... ⇒ apelează de pe orice alt număr Orange funcţional şi urmează paşii:

alege opţiunea 4 - Abonamentul meu, opţiuni şi blocare număr
apoi 5 - Află codul PUK.
introdu numărul de telefon pentru care doreşti să afli codul PUK, apoi parola Orange.
codul PUK va apărea afişat pe ecran, însă ai posibilitatea să-l primeşti şi prin SMS.

| Robert150103 a răspuns:

Daca ai pastrat plasticul ala pe care l-ai primit cu cartela atunci il poti lua de acolo