| Iullyan_Io_2001 a întrebat:

Cum pot decoda Orange hiro gratis cu ajutorul imei-ului? funda

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Pentru decodarea unui telefon se percep diferite taxe, in functie de modul de achizitie al terminalului, dupa cum urmeaza:
*daca telefonul este achizitionat la pret standard, fara obligatii contractuale, atunci nu se percepe taxa de decodare;
* daca telefonul este achizitionat la pret de fidelizare (prelungire contractuala) sau a beneficiat de oferta de pret la achizitie, atunci costul deblocarii este de 427 RON (TVA inclus) – in timpul perioadei contractuale si 54 RON (TVA inclus) – dupa expirarea perioadei contractuale.
Decodarea o poti efectua din contul tau online sau in orice magazin Orange.
O zi buna,
Orange Helper

9 răspunsuri:
| RobertMoon a răspuns:

Pai te duci la orice magazin Orange si ti-l decodeaza gratuit, asa am facut eu cu un Orange Yumo

| Iullyan_Io_2001 explică (pentru RobertMoon):

Dar am abonament, nu crd ca il deblocheaza gratis

| RobertMoon a răspuns (pentru Iullyan_Io_2001):

Eu am dus decat factura de la telefon, nu m-a intrebat nimic.

| Iullyan_Io_2001 explică (pentru RobertMoon):

Ti la deblocat pe loc, aveai abonament?

| RobertMoon a răspuns (pentru Iullyan_Io_2001):

Nu conteaza daca ai abonament sau nu, faci ce vrei. eu am mai multe telefoane atunci aveam doua la mine si i-am zis ca vreau sa-l decodez nu aveam nici cartela in el.

| Iullyan_Io_2001 explică (pentru RobertMoon):

Dar nu conteaza daca mai e in garantie?

| RobertMoon a răspuns (pentru Iullyan_Io_2001):

Habar n-am asta e un telefon pe care l-am dat la schimb cu ceva odata, nu m-am uitat sa vad daca mai e in garantie sau nu ca nu m-a interesat, tu fa ce ti-am zis eu si ti-l decodeaza te duci cu factura unde scrie IMEi si telefonul si ti-l decodeaza in 10 minute.

| Fcsb_Gelu_1995 a răspuns (pentru OrangeHelper):

Sa ma pis pe reteaua voastra am cumparat un telefon de la voi si trebuie sa platesc 250 ron sa-l deblochez. Rusine cea mai de **** retea care exista in Romania asta. Am sa va dau 8.000 lei pe 4 abonamente va mai dau pu"la la supt de sparti.

| Raducu_George_1981 a răspuns:

Cum pot decoda un HTC820 disel