| ANONIIIIMAA222 a întrebat:

Cum pot sa-mi pun muzica de pe iTunes pe iPhone 4? Cine raspunde corect va primi o

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Cum pun filme pe IPhone? intra aici http://www.taifas.ro/502/filme-pe-iphone.html
Cum pun muzica pe IPhone? intra aici http://www.olix.ro/2008/12/15/cum-sa-pui-muzica-pe-iphone/
Bafta!

3 răspunsuri:
| Izabelaisa a răspuns:

Descarca programul...copy trans manager happy Eu cu ala imi bag muzica pe iphonehee hee!

| Sukaru_Cipryano_1992 a răspuns:

Deci iti explic eu daca inca nu ai reusit. Conecteaza iphonul la pc, intra in itunes si uita-te unde scrie dispozitive sau device si dai pe pictograma cu numele iphonului tau si iti vor aparea informatii despre iphonul tau. Acum dai in jos la ultimul chenar la care scrie setari si bifeaza ceva in genul gestionare manuala muzica si videocipuri si pe urma alegi melodia dorita si o introduci la device sau dispozitive.

| Tuttor a răspuns:

Salut,

Daca muzica e cumparata de pe Itunes Store, atunci va aparea automat in sectiunea Muzica de pe dispozitiv.
Daca vrei sa transferi melodii de pe calculator pe Iphone cu ajutorul lui Itunes, atunci ai nevoie de calculator si de cablul usb.

Descarci o versiune de Itunes pentru calculatorul tau: http://www.apple.com/ro/itunes/download/

Deschizi aplicatia si te duci sa incarci melodiile, selectand optiunea de adaugare a fisierelor in biblioteca. Cauti melodiile din calculator si le selectezi, apoi apesi pe buton pentru a le adauga. Nu uita ca trebuie sa ai conectat telefonul la calculator prin cablul usb.
In functie de versiunea de Itunes, e posibil ca pasii sa fie putin diferiti.
Succes!