| Iulian_Vali_1999 a întrebat:

Dacă am doua abonamente la Telekom și nu le-am mai plătit îmi pot face unul la Orange sau o sa ma găsească cu abonamentul vechi de la telekom și nu voi putea?

Răspuns Câştigător
| AmeliaD a răspuns:

Telekom si Orange sunt firme concurente.
Poti face un abonament la una dintre ele si sa nu-l platesti, cand vrei sa-ti faci un alt abonament (unul nou) la alta, vor vedea ca ai pe acel nume un abonament in alta parte, nu vor afla daca e platit sau nu, si nici nu ii va interesa. Nu poti face abonament la acelasi lucru (de ex telefonie) pe acelasi nume la doua firme diferite, in fond nu poti face un abonament la acelasi lucru nici la o singura firma.
Daca vei face un abonament nou, pe numele alcuiva,( un nume pe care nu il folosesti la o alta firma) atunci vei putea sa ai mai multe, care practitc nu sunt ale tale.

Daca vrei mai multe informatii, intreaba la un punct de informatii.

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca te va gasi daca nu ai platit si nu vei putea scoate nimic. mai tarziu recuperatorii de creante daca nu le platesti te va da in judecata si iti vor pune proprire pe venituri

suntserios
| suntserios a răspuns:

Au ceva deal uri intre ele si la fel ca bancile pot depista rau platnici

| Ana7807820 a răspuns:

Telekom si Orange sunt firme concurente, incepe sa iti faci niste idei dupa asta.
Eu, fiind copil, nu am prea multe de spus despre asta pentru ca nu am experienta, insa cel mai bine e sa intrebi la ghiseele Orange in ce consta exact sa iti faci abonamentul. Mult spor!

| flixbuster a răspuns:

Eu iti raspund cu o intrebare: daca tu ai munci luni de zile si angajatorul nu te-ar plati, ce parere ai avea?

| Bizon95 a răspuns:

Din cate stiu eu sunt liste negre
ai dat funda la un raspuns care are o hiba logica serioasa
or fi ele firme "concurente" dar NIMENI NU VREA CLIENTI RAU PLATNICI, iar legea nu le interzice sa faca o lista neagra la care sa aiba acces toti operatorii de telefonie mobila

stiu ca am un prieten care a facut pipi pe romTelekom din cauza ca pierdea semnalul complet aleator (apareau apeluri pierdute la un telefon deschis, cu semnal si care statea la punct fix) si a schimbat 3 cartele si 5 telefoane si nu a scapat de problema asta, iar JIGODIILE DE LA ROMTELEGAURA (i-a cumparat Telekom, deci e aceeasi Marie cu alta palarie), I-AU SPUS CA ORICUM TREBUIE SA PLATEASCA CE SCRIE IN CONTRACT

asa ca acum are Vodafone... PREPAY!