| LTAA a întrebat:

Daca am folie protectoare pentru ecranul Smartphone-ului meu, ea preia zgarieturile usoare?
Astfel, daca am cateva zgarieturi fine, si dau jos folia, ecranul ar trebui sa arate ca nou?

Răspuns Câştigător
| Proorocucatalin a răspuns:

Da pentru ca sunt doua suprafete diferite.

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Asa si este. Daca zgaraieturile nu sunt adanci nu se vor mai vedea cand dai folia veche, jos.

| RaduTN a răspuns:

Da,dacă sunt zgârieturi mici când dai folia jos o să fie telefonul ca nou dar dacă sunt zgârieturi foarte mari si adânci sunt şanse să se fi zgâriat şi ecranul.