| BomboDinCongo a întrebat:

Dacă cunosc numele și adresa completă a unui abonat Orange(sau Vodafone),dar ea nu e de acord să îmi zică numărul,cum îi pot afla numărul de telefon.în mod legal? Adică pe unde trebuie să ai o cunoștiință,a Orange,la telecomunicații speciale,la SRI,la poliție? Se poate ca numărul unei persoane să fie la secret,confidențial? Cum și la romtelecom,găsești numele abonaților pe internet, dar nu ale tuturor..la fix știu că e opțiunea să nu-ți apară numărul pe siteuri sau în cărți gen PAGINI AURII! Pe net e vreun site unde găsești numele și numerele de telefon ale tuturor abonaților Orange?

3 răspunsuri:
| Laurentizyu a răspuns:

Nu inteleg la ce iti trebuie un nr asa de mult. Daca este al unei fete si nu doreste sa ti-l dea ce rost are sa il aflii? oricum mai rau se va enerva.

| Daria00 a răspuns:

Daca ea nu vrea sa ti-l dea nu ar trebui sa mai insisti. Nu ar avea nici un rost, crede-ma.

| BomboDinCongo explică:

Bine dar eu vreau să știu care ar fi posibilitatea să îl aflu. există, dacă ai cunoștiințe undeva?