| Kolo995 a întrebat:

Daca esti pe digi si esti in afara ariei de acoperire vei primi mesaj ca ai fost apelat?

2 răspunsuri:
| VidineacDenisa a răspuns:

Doar daca iti activezi mesageria vocala

| cliviuv a răspuns:

Reteaua digimobil are roaming national, ceea ce inseamna ca in cazul in care esti in afara ariei de acoperire Digi, vei trece aitomat in una din celelalte retele cu care are contract, astfel asigura cea mai mare acoperire. Totusi in cazul in care nu te afli in nici o raza de acoperire al unui operator national vei fi notificat cu apeluri pierdute.