| puscahoreangaion a întrebat:

Ceinseamna ca ma aflu in afara ariei de acoperire

Răspuns Câştigător
| RELIABLE a răspuns:

Daca un releu spre exemlu transmite semnal pe o arie de 50 km iar tu ai iesit din acea arie nu mai ai semnal. Dar asta nu e singurul motiv pentru care nu ai semnal spe exemplu daca intri intr-un loc cu pereti betonati intr-un subsol o pestera tot pierzi semnalul chiar daca nu ai depasit aria.

6 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

De exemplu, daca antena respectiva are o arie de 50km, tu te afli la 55 km de antena, ceva de genul acesta.

| BiuL a răspuns:

Inseamna ca in zona in care te afli nu exista semnal (la telefon sau ce o fi) nu ai semnal.

| karsivan a răspuns:

Ca nu ai semnal la telefon net sau etc

| KateMiddleton a răspuns:

Nu esti in zona in care exista o retea telefonica, acea zona se numeste arie de acoperire, tu esti in afara ei si nu poti suna nici raspunde la apeluri.
Bafta!

| CarlaAnneMihaela a răspuns:

înseamnă că nu ai semnal, că eşti într.o zonă fără semnal.

| Catalin88xyz a răspuns:

Inseamna cu nu ai semnal la telefon sau GPS acolo unde esti antenele sau satelitii transmit un semnal slab sau inexistent.