| MuCelMic a întrebat:

Daca fac asta:
https://www.youtube.com/watch?v=iyBbEYl3Z-w
Raman fara datele personale: programe, poze, nr de tel etc?

5 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Dacă faci o copie de siguranță și ai telefonul sincronizat cu contul google nu pierzi nimic.
Însă dacă folosești rom ce nu e exactă cu a telefonului o să îl pui pe butuci.
Același model de telefon are rom diferit în funcție de zona unde e comercializat.
Deci... înainte de a face o prostie gândește dacă e nevoie să o faci și dacă vei instala rom identic.

| MuCelMic explică (pentru gelu1970):

Ce e rom?

| gelu1970 a răspuns (pentru MuCelMic):

Softul telefonului

| Bizon95 a răspuns:

"Feb 23, 2016"
intre timp s-a schimbat situatia... RADICAL
in afara de faptul ca NU mai exista si NU mai merge Samsung Kies, ce e cu adevarat de rahat e ca nu mai merge bagat un telefon in download mode in Samsunt Smart Switch (urmasul lui Kies)... nu am inteles exact explicatia (din cauza ca pana la urma eu am reusit sa resoftez telefonul S4 in Smart Switch, dar cu manareli de gen nu a mers nici o resoftare cu Android 4 dar am pus Android 5 si atunci a vazut un update si l-a resoftat, insa am facut asta cu telefonul pornit normal, nu in download mode)

in alta ordine de idei, DA, DUPA O RESOFTARE RAMAI FARA DATE PERSONALE
chiar se recomanda sa resetezi telefonul hard inainte de o resoftare!

daca nu il resetezi ai 1% sanse sa nu pierzi datele personale si 99% ca nu mai pleaca telefonul si trebuie sa il resoftezi din nou!

insa esti binevenit sa SAPI tongue... ultima oara cand am incercat asa ceva a fost cu luni bune in urma, iar pana la urma pe telefonul ala a ajuns Lineage OS 14 big grin

| morariu a răspuns:

Este imposibil sa ramai fara numar de telefon, doar daca iti schimbi cartela. Bafta.