| BenyBen a întrebat:

Dacă instalez Kingroot pe Android 6.0 poate afecta ceva? Când îl instalez apare ceva cum ar fi că-l instalez nesigur și poate afecta Android. Oare chiar afectează?

6 răspunsuri:
| Anonimusrocraft a răspuns:

Nu afecteaza nimic. doar e falsa aplicatia iti, sterge toate aplicatiile mai bine du-te la (germanos) sa iti bage root.

| Clorox a răspuns:

Toate dispozitivele mele au root, am mai folosit și kingroot când îmi era lene la anumite modele.
Este foarte bun, nu te lua după incultul de mai sus, cred că i-a șters lui capul. laughing

Bula
| Bula a răspuns:

La rootare elimini piedicile de accesare impuse (din fabrica) pentru accesarea "sesesubtului" Androidului (e tot un Linux).
Di acel moment, daca nu te pricepi, iti poti deregla- sau bloca telefonul extrem de usor, chiar si tastand gresit ceva pe tastatura.
Rootarea este pentru cunoscatori buni de Android, nu pentru habarnisti!

| laurentiu442 a răspuns:

Acesta e obsedat habar nu are la ce îți trebuie Rădăcină ești vreun expert? tu nici engeză nu știi treci și joacă te

| AdrianH1236774 a răspuns:

Nu afectează cu nimic.și eu am root de mult și mă ajută.

| danutzu96 a răspuns:

Daca nu vrei root nu il instala. Nu functioneaza la toate telefoanele