| CiocolataCuPiper a întrebat:

Dau funda - as vrea sa fac sa imi mearga internetul si fara sa fie wi-fi prin ppreajma desi am mb nu imi merge, telefonul meu este Samsung galaxy mini. la inceput credeam ca e din cauza ca am android dar apoi am vazut la alti prieteni ca lor le merge... cum pot sa fac sa imi mearga si mie?

Răspuns Câştigător
| petrica1111 a răspuns:

Setarile de internet de aici http://setari-telefoane.orange.ro/login.jsf Funda te rog! :D

3 răspunsuri:
| greysfan a răspuns:

Ca sa iti mearga internetul trebuie sa ai semnal in permanenta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am Samsung galaxy ace si ca sa mearga fara wi-fi trag de bara acea de sus apoi dau pe chestia aia cu 2 sageti si ala e internetul prin sim daca nu e asa la tine du-te la setari -setari coenctivitate-internet mobil edgebig grin

| IAmSoDifferent a răspuns:

Nu`i de la android. Uite asa Meniu-> Setari->Wireless si retea-> Retele mobile->trebuie sa ai bifat Vodafone internet pe mobil. daca nu ai asa ceva iti creezi dai pe tasta aceea de meniu cum ar veni care arata asa |-| dar cu doua liniute "-" si dai la APN nou si completezi la:
Nume: Vodafone internet pe mobil
APN: live.vodafone.com
Proxy: 193.230.161.231
Port:8080
Utilizator: live
Parola: Vodafone
apoi te duci direct la MCC: 226
MNC: 01
Tip autentificare: PAP
Tip APN: internet
La mine asa e, eu am Samsung Galaxy 550 dar e acelasi meniu. ca al tau are tatal meu si tot aia e.
Sper ca te-am ajutat