| AtateaConditii a întrebat:

Mi-am activat internetul pe telefonul mobil Samsung galaxy mini si as vrea sa va intreb daca ia ceva din credit? O colega a spus ca merge netul numai daca stai in locuri publice unde este net. si inca o intrebare pot sa trimit minute sau mesaje dintr-o oferta pe care am facut-o unui prieten pe telefonul mobil? FUnda

5 răspunsuri:
| Anailyn a răspuns:

Ai grija ca internetul este foarte costisitor, eu am patit-o la abonament, mia vn pentru cateva minute 2 euro cost suplimentar. In schimb da, poti sta pe internet in oras sau in zone publice unde exista wriles fara cod de logare, si odata conectata, poti sta pe el cat vrei, insa ATENTIE, sa fi atenta daca esti logata sau nu. In legatura cu cealalta intrebare, nu stiu sa iti raspund, nu am cunostinte in acest domeniu.

| AtateaConditii explică (pentru Anailyn):

Nu sunt pe abonament, ci pe cartela.

| AtateaConditii explică:

De ce nu pot vedea raspunsurile? Nu scrie nimic.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pai netul mobil si wi fi sunt doua lucruri diferite.

te poti conecta la retele de net wireless si ai net gratis.

sau poti folosi internetul mobil de la operatorul de telefonie daca ai vreo optiune de trafic de date activata, in caz contrar costul suplimentar pentru trafic de date este foarte mare

| Skynettt a răspuns:

Netul iti poate merge doar daca ai wifi, dca ai mb sau daca ai euro