| ysi a întrebat:

Dau funda!
Credeti ca in 2 ani va mai scadea pretul unui IPHONE 6 in Romania?

Răspuns Câştigător
| BogdanSVPetc a răspuns:

Salut,da va scadea, spre exemplu am un xperia z2 care in 2014 cand a aparut costa 3400 roni, dupa 2 luni a ajuns la 2900, iar acum il gasesti cu 1850.
Crede-ma ca in doi ani vor aparea smartphonuri foarte performante cu 4gb ram, 256 gb memorie interna, camera de 41 Mpx la 10x zoom etc. Si nu vei mai dori un iphone 6, cine stie ce firma se va mai ridica deodata si astea vor da mult inapoi.
Spre exemplu kingzone insemna mai nimic pana acum iar acum cu smartphonl kingzone k1 turbo s-a facut foarte cunoscut in japonia, pacat ca la noi nu il gaseai decat pe okazii, olx si tocmai.
In plus risti sa iese din stoc in doi ani intr-un procent de 75 %, pt.ca nici magazinele nu importa la infinit acelasi telefon.Dar din partea asta il vei gasi importat nou pe okazii su in alte locuri. Sper ca te-am ajutat! Funda?

3 răspunsuri:
| xGreenSmokex a răspuns:

Da... toate scad ca pret, dar nu cu mult. Incearca sa l lei cu ceva abonament sau reducere.

| iSwag a răspuns:

O sa se lanseze Iphone 7-8-69 etc. In pret nu are cum sa creasca.

| MskDesign a răspuns:

Eu cred ca va scade pretul in mai putin de 2 ani. Tehnologia merge inainte si un dispozitivul amintit de tine isi va pierde din valoare.