| Nuzicnume a întrebat:

Ce credeți? Prețul cazării la hotel in timp va creste sau va scădea?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu poti sti.

| minrest a răspuns:

Personal, cred ca pretul cazarii la hotel in tara noastra, in orasele mari va scadea in 10-20 de ani destul de mult, sub actiunea legilor pietii. Stau hotelurile goale cu patru-cinci straini in ele, la 400 de lei noaptea, si o multime de romani in tranzit dorm la cunostinte sau stau noaptea in cafenea. Daca pretul ar fi la jumatate, hotelul ar fi plin si hotelierul ar castiga mai mult. Suntem, din pacate, codasi in industria ospitalitatii.

| Adrian_Mares_1972 a răspuns:

Sunt multi factori care trebuiesc luati in calcul aici.Intrebarea este prea generala, nu poti da un raspuns exact sau cat mai previzibil, fara a introduce in aceasta ecuatie mai multe cunoscute.Ce te intereseaza de fapt?