| Badea_Gyagya_1993 a întrebat:

De ce imi arata la notificări după ce scot telefonul de la încărcat usb conectat usb deconectat apoi imi descărca bateria foarte repede si nu mai pot să blochez telefonul, știe cineva? Ajutati-ma va rog.

2 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Salut! Încearcă să resetezi telefonul la setările din fabrică, vezi daca ajută cu blocarea telefonului.

Cu bateria nu prea ai ce face. Bateriile se strica destul de repede daca nu sunt încărcate corespunzător ( încărcător original, cat mai puține cicluri pe Li-Ion ). Daca asta e o problema care te deranjează tare ar trebui să schimbi bateria ( daca se poate ).

| CiupercuțulCrăcănat a răspuns:

Ha? In romana ai putea sa scrii?