| andreeaandreea927 a întrebat:

Mi-am cumparat telefon Samsung S6 si bateria se descarca foarte repede. E defect telefonul acesta sau toate samsungurile s6 se descarca repede? Cand il pun la incarcat arata ca e setat pe incarcare rapida (si se incarca repede). Daca pui un telefon sa se incarce standard (nu rapid), tine bateria mai mult?

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

Pai asta este si idee, lasa-l sa se incarce pe modul normal si mai apoi vorbim.
Am avut 2 astfel de dispozitive si tineau 2 zile bateria in folosire normala (apeluri, navigare net, sms), jocuri video n-am jucat, acestea descarca foarte repede bateria.
Deci renunta a mai incarca telefonul pe modul rapid care dureaza 45-60 de minute ci incarca-l pe modul Normal care dureaza circa 1 h si 20 minute.

| 8NeXuS8 a răspuns:

Chestia cu incarcare rapida e doar in caz de urgenta, deoarece, practic te joci cu bateria.(in sensul rau)

PS:Cel mai bine este sa nu schimbi incarcatorul. Foloseste doar unul, daca asta e problema, astfel o sa scurtezi considerabil viata bateriei.