| Marcel69minecarftGamer a întrebat:

De ce mi se incarca baterie greu la telefon? Am un j5...

4 răspunsuri:
| Deleb a răspuns:

Si eu am j5(2016) care se incarca intr-adevar mai greu, insa pot spune ca ma si tine bateria mai mult timp. Nu recomand sa il incarci cu alt incarcator totusi, ci doar cu al lui sau unul cu aceiasi putere.

Răspuns utilizator avertizat
| cosmynradu2001 a răspuns:

Cred ca se incarca greu deoarece te tine bateria mai mult...

| CojocariuLaurentiu93 a răspuns:

Telefoanele Samsung au mereu probleme la mufele micro USB. Acestea, in timp, se pot deteriora sau nu mai fac bine contact pinii.

Insa in cazul asta, poate fi vorba de cablul de alimentare si adaptorul.
Pe adaptor (acela care intra in priza) trebuie sa scrie amperajul. Ori 2.1A ori 2.0A, o chestie de genul. J5 stiu ca se incarca la 2.1A.
Cand faci o incarcare cu cablul original si adaptorul de la priza, obtii o constanta de 2100mAh.
Daca incarci de la PC/Laptop, obtii 500mAh, ceea ce va dura ore intregi.
Descarca-ti Galaxy Charging Current Free (icoana verde), si vezi daca pe al doilea rand va aparea peste 990mAh ca si valoare. Daca da, inseamna ca iti incarca bine si doar ti se pare ca intarzie.