| sergiu_9343 a întrebat:

cum pot repara o baterie de telefon care nu se mai incarca?

13 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Înlocuind.o cu una funcţională.

| HVI a răspuns:

Daca ai cunostinte in electronica se poate. Dar depinde ce are man, la modul cum ai intrebat tu e exact ca si cum ar intreba cineva "cum fac sanatos un om bolnav" laughing trebuie sa stii ce are, sa stii daca sigur e bateria de vina si nu incarcatorul sau telefonul, etc.

Răspuns utilizator avertizat
| ioiomama a răspuns:

Nu se prea poate adica te costa sa o repari este mai scump decat sa cumperi una noua! laughing succes

| sergiu_9343 explică (pentru ioiomama):

Am nevoie de o baterie pentru LG GD510 Stii de unde pot sa iau?

| ioiomama a răspuns (pentru sergiu_9343):

Cea mai buna optiune este acolo de unde ai luat telefonul adica Vodafone sau Orange...winking mult succes

| A3lin a răspuns:

Poti sa o repari trebuie sa cumperi alt cip pentru ea pentru ca acela vechi s-a ars!

| sergiu_9343 explică (pentru A3lin):

Poti sa detaliezi?

| A3lin a răspuns:

Mai bateria are 1 cip pe ia sau in ia se poate desface (unele) asa si scoti cipul pentru ca e ars daca nu mai merge si sunt unele magazine cu astfel de cipuri un cip este 3 lei sau cam asa ceva il pui in locul la cel vechi! atata trebuie sa faci Funda te rog!

| LuvU4Ever a răspuns:

Foarte usor. Te duci la un specialist in telefoane. El te poate ajuta.