| vladutiy a întrebat:

De curând mi sa spart disple-iul la tableta alviev am garanție la ea si ma costa ceva daca schimb pe ecran ini apare mai multe culori

2 răspunsuri:
| Iunix a răspuns:

Nu o să-ți repare ecranul la tabletă gratis chiar dacă ai garanție. Garanția era valabilă doar dacă ecranul tabletei se „ strica " în condiții de utilizare normală. Adică dacă se „ strica " singur fără să scapi tableta pe jos.

| RaduTN a răspuns:

Daca ti-ai spart display-ul garantia nu acopera si asta. Garantia acopera doar defectele din fabrica. Duci tableta la un service, vezi daca pot baietii de acolo sa-ti schimbe display-ul. Costa in jur de 100-200 ron.