| Girly97 a întrebat:

De obicei folosesc conexiunea 4G unde locuiesc insa cand sunt in Mega Image si folosesc datele mobile imi apare litera H. Ce inseamna litera H si ce reprezinta?

8 răspunsuri:
| antimulte a răspuns:

Scade viteza datorita tipului de conexiune, adica pe scurt nu mai ai semnal 4G
uite aici detalii mai multe
https://techcafe.ro/......h-h-si-4g/

| Girly97 explică:

De fapt H+, scuzati!

| bmerry a răspuns:

H+ vine de la HSPA și înseamnă,, High-Speed Packet Access". Este puțin mai rapid decât 3G și mai încet decât 4G. Probabil ca in interiorul MegaImage nu exista semnal suficient pentru 4G, motiv pentru care telefonul se conectează la urmatoarea cea mai rapida conexiune.

| Girly97 explică (pentru bmerry):

Eu l-am setat sa fie conectat permanent la conexiunea 4G care este si recomandata.

| bmerry a răspuns (pentru Girly97):

Da, foarte bine. Iar H+ nu este departe de 4G. Deci ar trebui sa ai internet destul de rapid, chiar și in Mega Image.

| Girly97 explică (pentru bmerry):

Interesant ca uneori telefonul mai alege conexiunea H+ desi l-am setat exclusiv pentru 4G.

| anonimg a răspuns (pentru Girly97):

Bianamarry a răspuns foarte bine. Telefoanele sunt făcute să nu rămână fără internet. Când scade cel mai bun semnal, va trece în mod automat la un semnal mai slab.
Când telefonul va da iarăși de semnal bun, în mod automat va trece la semnalul bun.
In trecut aveam un Motorola e398 care mă anunța și sonor când scădea semnalul sau creștea la loc.

| Girly97 explică (pentru anonimg):

Asta da telefon inteligent! happy