| DariusMuresan200334 a întrebat:

Deci, am un telefon decent Orange Roya ( Alcatel OneTouch 2). Cand l-am avut mergea totul bine (De ex imi mergea World of Tank blizt 60 fps pe medium) dar de un timp face fițe gen descarc un joculeț ma joc eu acolo dupa il inchid cand il repornesc imi da crash cand intru in el.Am dat de multe ori restart din fabrica dar tot asa face.Jocul acela mergea bine prima data cand am avut telefonul.Pe acest telefon poti sa pui card-ul sd ca memorie interna oare si ceva de la asta? Sau de ex ma joc eu acolo iar dupa un timp imi merge in lag. Ceca soluții?

2 răspunsuri:
| MadHOuse a răspuns:

Da mai dai si tu din cand in cand o curatare generala la telefon!
Poti sa muti aplicatiile pe card, nu stiu daca il poti face default.

| MalVal0 a răspuns:

Sa iti iei un antivirus cred ca ar fi bine sau sa mai stergi din fisiere nefolositoare. poate ai viruși si se misca mai greu, cine stie.