| Lucian2990 a întrebat:

Deci mi-a dat cineva un Samsung Galaxy S II si mi-a zis daca il vreau si la inceput cand l-am vazut m-am mirat un S II si am inceput sa il verific sa fiu sigur ca nu e chinezarie,am verificat bateria totu si nu pare a fi o chinezarie, dar exista o parte rea ecranu e putin spart si vad ca nu functioneaza touchscreenul si la un telefon cu touchscreen ai nevoie de el si mai e si parolat, cand l-am intrebat care e parola nu stie. Acestea fiind spuse ce imi recomandati, merita sa schimb touchscreenul si ar merge sa il duc la un centru GSM ca sa vad daca ar merge sa ii scoata parola ca sa il aduca la setarile din fabrica?

4 răspunsuri:
| Incarcare a răspuns:

Da clar. Pentru ca te scoti mult mai ieftin decat sa iti cumperi unul nou nout fara abonament. Merita.

| xxx8 a răspuns:

Pai daca ti da dat de gratis ia-l si dul ca te va costa in jur de 30-50 lei deblocarea si nici nu dureaza (in jur de 30 de minute) dar cred ca o sa fie cam scump touchscreenul (nu stiu exact pretul)

| salagburst a răspuns:

Paaaaaai, judeca un pic: Schnitzelu' ii parolat, si el nu stie parola. De cand are telefonul? si de ce il doneaza asa... pur si simplu? poate ii furat, si daca il urmareste cineva si il gaseste la tine, dai de naiba.

Lasand aceasta posibilitate la o parte, ai spus chiar tu: ecran nu are ca ii spart si nu merge. De banii de care ar fi sa iti iei un ecran nou, mai pui un pic si iti iei tel nou.

Daca vrei un sfat ok, accepta-l ca ii moca, daca ai de-a face cu autoritatile, pastreaza numarul de telefon al tipului ca sa poata da gaborii de el, apoi vinde-l pe piese. Faci mai multi bani asa, mai ales daca dai de fraieri. Carcasa, placutze, butoane, toate astea. Daca la vinzi pe piese iti aduni diferenta aia telefon-ecran de care vorbeam, si iti mai si ramane de o ieseala la pizza sau la suc.

| Matt24 a răspuns:

Telefonul e furat. Avand in vedere ca-i un s2, poate sa-l gaseasca proprietarul si sa te trezesti cu politia pe urmele tale si sa dai de belele.