| maestrocs a întrebat:

Deci nu stiu cum sa incep In urma cu ceva timp telefonul mi s-a stricat un Nokia n95 8gb. apareau culorile alb negru se stingea ecranu adica nu se mai vedea nimic.,am fost la un service si mi-au spus ca e de la folie, mai exact banda flex., am inlocuuit acea banda iar dupa accea aceiasi eroare. de la ce ar putea fi? TIN SA PRECIZEZ CA TELEFONUL L-AM REPARAT EU ACASA CU PIESE NOI COMANDATE DE PE INTERNET (ADICA BANDA FLEX) PENTRU CA PRETUL DIN SERVICE E FOARTE RIDICAT. Ultima mea incercare... poate a mai intampinat cineva problema sau cunoaste rezolvarea. Multumesc!

1 răspuns:
| ArekkusuKage a răspuns:

Probabil ai fi facut vreo gresealea si in fine trebuie sa te duci la ei la un service dar acum iti vor cere mai mult pentru ca ai umblat in el... trebuia sa te duci de la inceput sau sa intrebi unde sunt preturi mai ieftine eu nu am cu ce sa te ajut decat sa iti recomand DC-soft e un service gsm foarte bun