| LuFacs a întrebat:

Salut.Acum catea luni mi s-a stricat placa video Nvidia Geforce 8400.Cand aprindeam pc imi aparea rezolutia mare si culorile amestecate altfel decat normal.Am avut noroc ca e onboard si pana in momentu de fata am folosit pc fara placa video.Zilele tercute am facut rost de la un prieten de placa video buna tot fegorce dar la fel patesc si cu asta. dupa ce am bagat-o in locasul acela si am aprins pc aveam aceleasi probleme ca si cu cealalta.Mi-a recunoscuto sia laut driveru singura si mi-a cerut sa-i dau restart. Dupa ce i-am dat restart sa aprins la fel cu acele probleme dar mi-a dat eroare, accea cu ecranu albastru si s-a restartat dar nu-mi mai incarca windowsu ramane ecranu ca si cum ar fi in standby, si am fost nevoit sa o scot.Ma puteti ajuta?

Răspuns Câştigător
| DiabolikDy a răspuns:

Nu colegu este de ajuns sa formatezi c daca pe acea partie ai windows-ul? asa se recomanda la inlocuirea componentelor? si asta este posibil sa fie si problema care o aveai incearca.

| LuFacs explică (pentru DiabolikDy):

Am facut si treaba asta, dar degeaba.cred ca problema e placa. Locasul acela unde intra placa video nu merge schimbat nu?

| DiabolikDy a răspuns (pentru LuFacs):

Din cate stiu nu merge din pacate. si doar alta placa cred ca trebuie sa iei sad dar cel mai sigur daca ai un magazin de specialitate sau undeva unde se repara pc-uri sa intrebi

| LuFacs explică (pentru DiabolikDy):

Ok.Multumesc

5 răspunsuri:
| DiabolikDy a răspuns:

Ai incercat sa formatezi pc dupa ce ai introdus placa cea noua sa vezi daca la fel face?happy daca nu ar fi bine sa incerci patisem ceva de genul mai demult si asa s-a rezolvat. dar am intalnit si cazul in care slotul placii de baza nu mai facea contact bun. iar in acest caz necesita alta placa de bazahappy

| LuFacs explică (pentru DiabolikDy):

Sa formatez si C si D?