| Corcinschi_Caitlin_2002 a întrebat:

Dupa ce mi-am sters contul google de pe telefon, si can am incercat sa imi pun altul, la existent, imi aparea problema cu,,a aparut o problema de comunicare cu serverele Google,, Asa aparea si la Google, Gmail, e-Mail, si Google Play si nu stiu ce sa fac, ajutor!

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Metoda grosiera, reset la parametrii din fabrica si reconfigurare telefon de la zero.
Metoda grea, stergerea tuturor conturilor Google, verificarea concordantei datei si orei telefonului sau tabletei, verificarea conexiunii la internet, adaugarea unui cont nou cu parola corecta, verificarea functionarii Google Play.
Cel mai probabil la tine este ori o problema de parole ori o problema de securitate generata de data si ora telefonului. Potriveste-le!
Sursa: http://www.gsmreview.ro/