| lolandrutzza199 a întrebat:

Exista o aplicatie pentru telefon(android) care sa faca sa imi mearga internetul mai repede? Am internet nelimitat(sunt pe comote) si imi merge foarte greu si mi se pierde semnalul de multe ori.

4 răspunsuri:
| itexpert a răspuns:

Daca pe browser se incarca greu paginile, intra pe android market si trage browserul

Dolphin Browser, e mai light, mai rapid.

iar pentru problemele de semnal, probabil tu vrei sa spui ca pierzi 3g-ul sau hspa-ul.asta poate sa fie o problema fie de la :
1.semnal prost in locatia in care esti (iesi la geam, urca mai sus, etc)
2.versiunea androidului,(firmware-uri custom?) (verifica ce versiune foloseste telefonul tau, fa-i un update etc)

| claudia123123 a răspuns:

Incearca sa actualizezi versiunea browser-ului. Cu cat aceasta este mai veche, cu atat mai greu iti va merge internetul.

| LTAA a răspuns:

Toate aplicațiile ce pretind că măresc viteza la Internet sunt făcături.
În schimb, poți descărca Opera Mini: acesta consumă mai puține date, astfel paginile Web se încarcă rapid.

| hypentakill a răspuns:

Daca ai 3G foloseste-l