| BogdanB9 a întrebat:

Am si eu o intrebare care mi-o pun de mult timp si multor prieteni(fara un raspuns concret)
Am un telefon Samsung S3370 de ceva timp...la inceput a fost OK... dupa aia s-a schimbat!
Adica:Internetul nu imi merge decat in aria 3G(in orase), odata ce ies din oras, semnalul se pierde internetul nefunctionand mai departe!
In carte scrie(si m-am uitat si pe internet) ca are si 2G, ceea ce ar trebui sa mearga oriunde, DE CE NU MERGE?
Cand imi apare sus pe ecran 3G activat, imi zboara internetul, merge FOARTE bine, odata ce se dezactiveaza(se pierde semnalul) internetul nu mai merge, dau sa intre pe un site si nu intra...se incarca la nesfarsit!

Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?
Multumesc!

Răspuns Câştigător
| cristi202 a răspuns:

Din nefericire, netul "zboara" doar cind ai 3G iar la 3G+ "zbirniie", (zic eu, cind vorbesc despre un lucru ce functioneaza perfect) altfel mori linga el. Asa am avut eu net de la Vodafone pentru desktop, fara 3G, unde eram pe atunci, era inutilizabil, se misca enorm de greu. La 2G, nu poti vorbi de net si sa fie OK, asta e.

| BogdanB9 explică (pentru cristi202):

Multumesc pentru raspuns!
Tocmai mi-am resetat telefonul revenind la setarile din fabrica si se pare ca am rezolvat problema!
Nu ii stiu inca,cauza, dar ma bucur ca acum merge, acceptabil dupa parerea mea!happy

1 răspuns: