| DoriKat a întrebat:

Heey! care telefon este mai bun? Nokia lumia 1020 sau Sony Xperia Z1?

Răspuns Câştigător
| gelu1970 a răspuns:

Eu as alege lumia 1026 in prestatii e mai bun. trebuie sa ne obisnuim cu ideea ca windows phone merge mai rapid cu un procesador mai mic, fata de android care are nevoie de mai mult procesor. in plus, nu se poate compara camera de 41 megapixeli cu cea a lui xperia. inclusiv marimea telefonului. e destul de incomod un telefon de 5". lumia respecta totusi dimensiunile unui telefon. eu am fost la un pas sa imi cumpar lumia 1026 dar mi s-a parut mult pentru o camera foto de 41 megapixeli. daca vrei sa mai ramai cu ceva bani poti sa te uiti la un Lumia 925. Bafta.

3 răspunsuri:
| Gia24 a răspuns:

Clar Sony Xperia Z1! A avut mama mea un Nokia lumia 1020 si nu era chiar asa de bun....Deci Sony!

| TyDoR a răspuns:

Nokia Lumia e mai bun decit Sony Xperia Z1

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

CATEGORIC Sony Xperia Z1, deoarece este mai performant dpdv tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......3_3451.php

Toate cele bune.