| Peter920 a întrebat:

Salut,ce telefon ma sfatuiti sa iau Nokia lumia 525 sau Sony xperia m?

7 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Dupa specificatii Nokia lumia 525:

IPS LCD/8 GB/microSD, microSDHC, microSDXC up to 64 GB

Sony lasa de dorit in domeniu telefoanelor.Dar vezi si tu:

http://www.phonearena.com/....../8212,7875

| Peter920 explică (pentru stlucian):

De ce, Sony e japonez si are android

| stlucian a răspuns (pentru Peter920):

Firma Sony nu mai e de mult o firma strict Japoneza e un concern.Nu o sa mai gasesti pe produsele cu sigla Sony, si nu numai, "Made in Japan"! Acest lucru se intampla in urma cu 20-30 ani si mai mult cand firmele produceau echipamante/device-uri strict in tara de origine.Asa cum si alte firme:Sanyo, Aiwa, Samsung, etc produc device-uri cu componente produse in alte tari.Dar daca-ti place mai mult Android...mai asteapta si alte pareri. thumbs up

| skirlex a răspuns:

Salut eu am LG g2 2209 lei costa te sfatuies sa ti-l achizitionezi mai astepti putin da merita, pot spune ca telefonul este incredibil din toate punctele de vedere plus ca are specificatii mai buna ca un calculator 2 gb ram si procesor quad-core 2.3 ghz big grin

| mabeby a răspuns:

Iti sfatui Nokia lumia 525

| Ronaldo5000 a răspuns:

Eu as zice sa iei Nokia lumia pentru ca este foarte rezistent(toate marcile sunt rezistente). Sau un telefon cum am eu super este LG g2