| anonim_4396 a întrebat:

Hei.
Am o intrebare.

Am un telefon Huawei G7300 si am niste probleme cu memoria.
Nu este vorba de memoria telefonului, pentru ca am card de 8 GB.
Doar ca, atunci cand stau pe net imi spune ca nu mai am memorie.
Din telefon am sters totul si am mutat pe card, dar tot imi arata ca este full.
Am dat FORMAT si tot ce "era" in telefon s-a mutat pe card si imi ocupa foarte multa memorie. Probabil sunt KB din aia, cat am acumulat umbland pe net?
Intrebarea este: cum pot sa sterg acesi KB acumulati, sa nu-mi mai ocupe memoria?

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

-Scoate cardul, pune-l la calculator
printr-un card reader.
-La calculator trebuie sa te duci
in Start-control panel-folder option-
view-DEbifezi "hide protected operating system files"
-faci asta ca sa vezi TOATE fisierele
de pe card.
-TOT ce este pe card in afara de poze,
filme si ce iti mai trebuie tie, stergi.
-Dupa ce ai terminat, te duci la fel
in folder option, ca mai sus si de data
asta BIfezi "Hide protected..."pentru
ca altfel o sa-ti apara o gramada de fisiere in windows per care nu le cunosti si daca le stergi din greseala
trebuie sa reinstalezi sistemul.

6 răspunsuri:
| DunhillBlack a răspuns:

Incearca sa folosesti Opera Mini pe telefon si dupa fiecare conectare (sau din cand in cand) sa stergi memoria cache (din setari). La fel si in browserul lui, incearca sa intrii in optiuni (cauta setari apoi) si sa stergi memoria cache

| tofanlucian12 a răspuns:

Nu e prea mare memoria pentru acel telefon. iti recomand o memorie mai mica. bafta!

| noktambul a răspuns:

Ai probleme cu memoria? Ia Cavit 9 sau Lecitina happy

| darrio2007 a răspuns:

Curata memoria cache.Esti sigur ca s-a mutat pe card tot ce era in telefon? Eu nu cred.

| luisanamy a răspuns:

Sa acumulat foarte mult la memoria cache. Trebuie sa stergi. E de vina si motorul de cautare cred.

| DunhillBlack a răspuns (pentru noktambul):

rolling on the floor buna asta