| IsaBeLLaa a întrebat:

Hei. Am Samsung Galaxy Young S5360, şi vreau să blochez un număr de telefon să numai poată trimite mesaje sau să sune, dar nu găsesc setările. Help

3 răspunsuri:
| Robertrobz a răspuns:

Sistemul de operare al telefonului tau se numeste Android. In el nu vei gasi setari de blocare pentru un anumit numar. Daca vrei totusi sa blochezi pe cineva, incearca o aplicatie third-party de pe magazinul play. Mr. Number-Block, Call Blacklist sau Call Block merg bine. Sper ca te-am ajutat. happy

| mihai69 a răspuns:

Samsung Galaxy Young este codificat S6310 (am și eu unul); S5360 este de fapt Samsung Galaxy Y.
http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_y_s5360-4117.php

Bun, acum să revenim la întrebare: tap (atingi) numărul respectiv din lista de apeluri până apare meniul contextual, acolo alegi „Adaugă la lista de blocare" (sau cum s-o numi la tine). Dacă nu e linia respectivă, trebuie să cauți o aplicație care să facă treaba asta. Dar (pentru un Motorola MB511) eu unul n-am reușit să dau peste vreuna care să fie în stare să facă treaba cum trebuie.

| Paul_Benji_1995 a răspuns:

Am si eu o intrebare am avut un Samsung galaxy y pro young si as dori sa stiu cum as putea bloca sistemul de operare al telefonului acwel telefon mi-a fost furat