| anonim_4396 a întrebat:

Cum sa blochez un număr de telefon si pe mesaje si pe telefon!
Dar sa nu mai poată sa dea nici mesaje si nici sa sune!
Am un Samsung Galaxy j5 2015!
Cum sa fac Spune-ți-mi!

6 răspunsuri:
| GPA a răspuns:

Calls blacklist!

Este cea mai deșteaptă aplicație. Blochează numerele private, mesajele și numerele de telefon.

| snzpaul a răspuns:

Salut, Aris. Dacă întri în setările telefonului, în "Apeluri", vei găsi respingere automată (număr/numere). Acolo trebuie să adaugi numărul respectiv. Pentru mesaje, la fel, la setări, accesezi "Mesaje". Setări generale mesaje - adaugă (număr/numere).

| anonim_4396 explică (pentru snzpaul):

Nu am la setări mesaje!
Trebuie sa intru pe mesaje sa apăs pe mai multe si ma baga la blocare mesaje, blochez numărul dar respectivul tot poate sa Imi dea mesaje!

| snzpaul a răspuns (pentru anonim_4396):

Înțeleg. Intră la SETĂRI, ulterior MAI MULTE și optează spre BLOCAREA APELURILOR / MESAJELOR, acolo va trebui să introduci numărul respectiv, asta cu sigurantă merge pe un J5 2016, nu văd de ce nu ar funcționa pe J5 2015 dacă ai aceeași variantă de Android. Dacă nu, folosește alte aplicații, însă îți îngreunează memoria telefonului, care e deficitară la J5.

| StoryHorror a răspuns:

Rupii Cartela si gatalaughing)))))