| Noonehereyet a întrebat:

Hei! Am un card SD care nu prea merge. Daca as cripta datele pe card orice as instala s-ar duce direct acolon in card? Sau ce s-ar intampla? Imi puteti explica ce se intampla cand criptez date pe card?

1 răspuns:
| Danzell a răspuns:

Nu... de fapt, cardul le trimite extraterestilor datele tale pe care le vor folosi sa te gaseasca si sa... restul iti imaginezi tu.

normal ca o sa fie scrise pe card. unde dumnezeu sa se duca.
orice card are o durata de viata. in sensul de cicluri citire/scriere. gen 100000 2000000 etc,
sau cardul este contrafacut. in cazul in care acest ciclu este mult mai mic, sau pot aparea erori la citire/scriere.

cu timpul cardul se uzeaza si este citit mai greu si apar erori de genul care iti for corupe fisierele.