| ForevărTughedăr69 a întrebat:

Hei, azi mi-am cumparat telefonul Nokia Asha 306, si nu reusesc intru pe aplicatiile de Facebook, Twitter. Imi scrie "Probleme cu conexiune la retea". Mi-am instalat setarile pentru internet, am MB. Ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Are wireless telefonul? Daca da, inseamna ca poti intra pe aplicatii doar cu wireless-ul activat. Asa pateam eu la un telefon.
Daca nu ai wireless, e posibil ca telefonul sa nu fie configurat corect. Reseteaza-l si apoi reinstaleaza-ti setarile pentru net.
Bafta!

4 răspunsuri:
| nemilosul a răspuns:

Si eu mai patesc asa dar daca il inchid si pornesc iar merge.

| ForevărTughedăr69 explică (pentru anonim_4396):

Are wireless.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru ForevărTughedăr69):

Si ai incercat cu wireless-ul activat? Daca nici asa nu iti merge, atunci reseteaza telefonul si reinstaleaza-ti aplicatiile si setarile pentru net.happy
Si eu am avut aceeasi problema. MErgea doar cu wireless-ul, iar cand am ramas fara MB, aplicatia FB mergea si fara. thinking

| ForevărTughedăr69 explică (pentru anonim_4396):

Am reusit in sfarsit fara wireless happy oricum mersi de ajutor